1999 – Ünlü mucid Dean Kamen daha sonra Segway olarak bilinen ‘’Şirketi’’ kurdu.

2001 – Şubat – Segway üretim tesisi ve genel merkezi için Bedford, NH’da temel atıldı.

2001 – Aralık – Şimdi Segway Kişisel Taşıyıcı olarak bilinen Segway İnsan Taşıyıcı Günaydın Amerika televizyon programında tanıtıldı.

2002 – Ocak – İlk Segway PT’lerin üretimi başladı.

2002 – Kasım –Segway PT satışı Amazon.com sitesi üzerinden başladı.

2003 – Şubat – Segway RMP, DARPA (İleri Araştırma Savunma Projeleri Kurumu) ile yapılan kontrat sonucunda ortaya çıktı.

2004 – Kasım – Segway’in dört tekerlekli, prototip ATV konsepti TIME dergisinde “2004’ün En İyi İcatları” arasında yer aldı.

2005 – Mart – Segway, uzun menzilli lityum piller, arazi lastikleri, dayanıklı çamurluklar ve farklı zeminler için geliştirilmiş özel yazılım ile donatılmış ilk arazi tipi kişisel taşıyıcı Segway XT’yi duyurdu.

2006 – Ağustos – Segway, sürüş tecrübesini geliştiren yenilikçi LeanSteer ve kablosuz InfoKey™ kumanda teknolojilerini içeren ikinci nesil kişel taşıyıcılarını duyurdu. Yeni ürün gamı çok yönlü Segway i2 SE ve arazi tipi Segway x2 SE içermektedir.

2008 – Ağustos – 2008 Pekin Olimpiyatların’da çevre dostu çözüm olarak sıfır emisyonlu 100’den fazla Segway Kişisel Taşıyıcı delegelerin kullanımına sunuldu.

2009 – Mayıs –  Kamu ve özel güvenlik sektöründen alınan bilgiler doğrultusunda Segway iki yeni devriye modeli tanıtmıştır.

2009 – Aralık – Segway, önemli bir İngiliz girişimci James ‘Jimi’ Heselden tarafından satın alınmıştır, halen özel bir şirket olarak devam etmektedir.

2011 – Mart – Segway, “Segway Tecrübe Merkezi Programı”nı yaratmıştır. Bu yeni program ile mevcut tur operatörlerine Segway Inc. onaylı bir tur operatörü olma ve aynı zamanda yetkili satıcı olabilme imkanı sunulmuştur.

2012 – Ekim – Segway ARTI isimli, son Robotik Mobilite Platform (RMP) prototiplerini duyurdu. Cihaz ismi platformun eklemli olması sebebiyle söz konusu kelimenin İngilizce’sinden esinlenmiştir.

2013 – Şubat – Segway, Summit Strategic Investments, LLC tarafından ürün yelpazesini geliştirmek ve kişisel taşıyıcılarda yeniliklere imza atmak amacıyla satın alınmıştır.

2014 – Mart – Segway, ana ürünlerini i2 SE ve x2 SE modelleri ile güncelledi. Bu güncelleme sürücü konforu için yeni bir paspas/orta konsol yapısı ve düşük aydınlatmalı ortamlarda görülebilirliği artırmak için seyir ışıkları içermektedir.

2014 – Mayıs – Segway, kamu güvenlik pazarı için ilk üç tekerlekli kişisel taşıyıcısı SE-3’ü piyayasa sürdü.

2015 – Nisan – Segway ve Ninebot firmaları elektrikli sürüş, mobil internet ve insan-bilgisayar iletişimini otomotiv, robotik ve kişişel ulaşım sektörlerinde daha yaygın kılmak için güç birliği yapma kararı alarak birleşmişledir.

2015 – Aralık – Segway, tüketici pazarı için eller serbest kişisel taşıyıcı Ninebot by Segway miniPRO’yu piyasaya sürdü. Bu kişisel taşıyıcı Segway Ninebot birleşiminden sonra piyasaya sürülen ilk üründür.